V tomto roce jsme se rozhodli věnovat zvláštní pozornost obecně známé problematice velikostí v textilní branži.

Už na přelomu roku jsme jako první krok umístili na náš webshop „velikostního asistenta“. Tento inovativní krok představuje pro každý produkt návrh rozdělení počtu do jednotlivých nabízených velikostí. Pomocí tohoto asistenta se kromě jiného dá vytvořit návrh na rozdělení celkového množství objednaného artiklu do jednotlivých velikostí, pokud zadavatel neurčí velikostní složení sám. Navržené rozložení velikostí může také pomoci jako orientace, jak rozdílné mohou být  jednotlivé střihy.

Další novinkou byl stojan „Size Matters“ (velikostní matice) na našich Roadshow. U tohoto stojanu prezentovali zaměstnanci firmy Cotton Classics velikostní problematiku formou přímých srovnání různých artiklů. Podle očekávání bylo možno zjistit, jak odišné střihy mají jednotliví výrobci a že velikost „M“ jedné značky může být srovnatelná s velikostí „L“ nebo „XL“ značky jiné.

Vyjádření našich zákazníků k tomuto tématu byla pro nás velmi zajímavá a zjistili jsme, že stejně jako dříve hrají významnou roli velikostní tabulky a vzorkové sety. Ukázalo se ovšem také, že naši zákazníci nemají prostor a možnosti nakoupit si vzorky všech produktů, které by je zajímaly, proto nejraději doporučují svým zákazníkům stále stejné osvědčené artikly.

Děkujeme Vám za pravidelnou zpětnou vazbu a zcela v souladu s naším mottem „We care. You sell.“ si všechny Vaše náměty bereme k srdci, abychom Vám v budoucnosti mohli nabídnout ještě širší servis v této oblasti. Těšíme se, že nám i nadále budete sdělovat Vaše návrhy a přání na toto téma.